Torbiel na jajniku a płodność

Witam mam 20 lat niedawno dowiedziałam się że mam torbiela na lewym jajniku 4 cm (płyn w środku) Lekarz mi zapisał czopki odbytowe i dopochwowe podczas miesiączki (czopki odbytowe 10 dni) Potem badania CRT w laboratorium mam iść po 14 dniach na badania .... Chciałabym się dowiedzieć czy mam się tym martwić? czy to coś poważnego? Czy jest taka możliwość że mogę nie mieć dzieci? Proszę o szybką odpowiedz dziękuję

Witam serdecznie. Obecność torbieli na jajniku nie oznacza braku możliwości zajścia w ciążę w przyszłości. Warto wspomnieć, że nawet w razie skrajnego niepowodzenia leczenia jajniki są dwa więc funkcję jednego przejmuje drugi. Zwykle jednak leczenie pomaga zmniejszyć lub całkowicie wchłonąć podobną zmianę. Konieczna jest jednak systematyczna ocena zmiany.