Torbiel na jajniku a szanse na ciążę

Dzień dobry. Dowiedzialam sie iż mam torbiel czekoladową na lewym jajniku 20x20mm. Czy w przypadku takiej torbili jest mozliwe zeby owulacja była własnie z tego jajnika a dokladnie czy jest mozliwe zajscie z tego jajnika w ciąże?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zajście w ciążę może być utrudnione. Jeśli jednak planuje Pani zajście w ciążę, należałoby ustalić z lekarzem postępowanie medyczne. Leki hormonalne stosowane w leczeniu torbieli uniemożliwiają zapłodnienie.