Torbiel na jajniku a wzrost endometrium

Witam mam takie pytanie miesiąc temu robiłam usg i okazało się że mam torbiel na jajniku 33 mm, byłam po miesiączce i endometrium wynosiło 3,6 mm.Dostałam tabletki przez które mam problemy z żołądkiem.Dzisiaj byłam na kontrolnej wizycie doktor również zrobił mi usg i okazało się że torbiel nadal jest 33 mm i do tego endometrium mam 2,6mm a jestem przed miesiączką.Chciałabym się dowiedzieć czy ma to jakiś związek na zbliżającą się miesiączką gdyż doktor powiedział że jest ciekawy jak z nią będzie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zarówno grubość endometrium jak i często rozmiary torbieli podlegają okresowym zmianom w konkretnych okresach cyklu miesięcznego. Ma to związek ze zmianami stężeń hormonów.