Torbiel na jajniku i polip na macicy a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Mam 20 lat zażywam antykoncepcję od lutego 2014r. w marcu lekarz wykrył u mnie torbiel na lewym jajniku 34mm po 3 mies. okazało się ze torbiel się powiększyła i ma 47mm po następnych 3 miesiącach lekarz powiedział mi ze sa dwa torbiele i ze tak było wcześniej sam nie wie czy to jajnik czy torbiel, ponieważ nie widać na USG widać natomiast polip na macicy. czy to wina tabletek ? Czy zostawienie do obserwacji jest prawidłowe w tym przypadku. miała wykonane badanie Ca125 wyszło prawidłowe

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu. Postawa wyczekująca była jak najbardziej prawidłowa.