Torbiel na jajniku i stosowanie luteiny

Witam, wczoraj wykryto u mnie torbiel na prawym jajniku. Lekarz przepisał mi luteinę 50mg, dawkowanie 1 tabletka dziennie przez 10 dni. Chciałabym się dowiedzieć w czym dokładnie luteina ma mi pomóc, bo ulotka jest dość uboga. Czy ta torbiel dzięki lekom ma się wchłonąć czy po prostu zmniejszyć ? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zawarty w luteina progesteron powoduje zmniejszenie lub nawet całkowity regres tego typu zmian.