Torbiel na lewej nerce
Mam 32 lata. Mężczyzna. USG: Obie nerki mają normalny kształt i rozmiar. Brak dowodów na wodonercze. Jest masa widoczna u lewej nerki o nieco niejednorodnej strukturze echa. Wynik z tomografii: Nie istnieje śródpiersia lub wnęk powiększenie węzłów chłonnych. Pola płuc są czyste. Poniżej przepony, nie ma zmiany ogniskowej w wątrobie. Wewnątrz i dodatkowe wątroby dróg żółciowych nie są rozszerzone. Pęcherzyka żółciowego wygląda normalnie. Nadnercza, nerki prawej, trzustki i śledziony są niczym nadzwyczajnym. W międzybiegunowy powierzchni nerki lewej, jest zupełnie gładka obrzeżony zmian o dużej wartości tłumienia po podaniu środka kontrastowego, administracji około 50/70 HU i występy mogą być zgodna z lewej nerce nowotworu złośliwego lub białkowe gęstej/krwotocznej torbieli. Brak przestrzeni zaotrzewnowej powiększenie węzłów chłonnych. Narządów miednicy wyglądać normalnie. Brak miednicy powiększenie węzłów chłonnych. (tłumaczenie z ang.)
Lekarze twierdzą, że to torbiel i będę miał kontrolę za 4 miesiące. Zastanawiam się, czy diagnoza lekarzy jest dobra. Jedyna dolegliwość to ból po lewej stronie pleców w okolicy lędźwiowej, który czasami się nasila. Czy wynik tomografii komputerowej może być niejednoznaczny? Co dalej robić? Może jakieś inne badania?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam serdecznie!
Opis tomografii komputerowej jest znacznie zniekształcony. Jednak obraz w badaniu nie jest jednoznaczny, z tego powodu z pewnością konieczna jest ponowna diagnostyka w odstępie czasu w celu stwierdzenia czy struktura się zmiana, jeżeli będzie ona rosła raczej wskazane będzie leczenie operacyjne.
Natomiast na podstawie samego badania nie ma możliwości aby postawić pewne rozpoznanie. Nie napisał Pan nic o innych wykonanych badaniach, z pewnością konieczne będzie wykonanie wszystkich podstawowych badań laboratoryjnych, ich wynik również pomaga we wnioskowaniu co może być ewentualnie przyczyną objawów.
Podsumowując - najlepiej jeżeli nie miał Pan wykonanych badań laboratoryjnych wykonać je, a następnie skonsultować ponownie z lekarzem. Natomiast jeżeli były wykonane wskazane jest ponowienie zaleconych przez lekarzy badań obrazowych w wyznaczonym odstępie czasu.
Pozdrawiam