Torbiel na lewym jajniku a bieganie i pływanie

Dzień Dobry, Po wizycie u ginekologa okazało się że mam na lewym jajniku torbiel 4X2 cm. Chce biegać i pływać,lekarka zabroniła. Czy jest to przeciwskazaniem. Jak bede chodzic to przecież tez moze cos sie stac. Dodam ze biore przepiane leki z nadzieja ze sie zmniejszy lub wchlonie. Juz raz byłam operowana. Nie mam odu jajnikow w calosci,wlasnie dlatego bylam operowana bo torbiel sie skrecila po jednej stronie a po drugiej pekla. Przed operacja otorbione były oba jajniki. Prosze o porade.Maria

Pani Mario, zakaz dużego wysiłku fizycznego tłumaczyłby mi jedynie możliwością pęknięcia silnie unaczynionej zmiany zagrażającej Pani krwotokiem lub we wczesnej ciąży. Wypadałoby zapytać o powód decyzji, możliwe, że jakiś istnieje i nie warto ryzykować. Poza tym wysiłek fizyczny rzadko szkodzi człowiekowi. Jest wręcz naturalny. Można go dozować rozsądnie i nie powinno się nic wydarzyć.