Torbiel na lewym jajniku a menopauza

witam okazalo sie ze ma torbiela na lewym jajniku 5 cm czy jest potrzebna operacja jest wieku menopauzy i czy moze jajnik promieniowac w okolicy lewej brzucha

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Osobiście radziłbym postąpić następująco. Ok. 2-3 miesiące bez leczenia obserwować, robić usg i marker ca 125 na wszelki wypadek a jeśli nie zniknie lub nie zmniejszy się to czeka Panią wtedy laparoskopia. Torbiel poprzez ucisk na okoliczne tkanki może powodować ból.