Torbiel na zewnątrz nerki zlokalizowana na jej dolnej części

Mam torbiel na zewnątrz nerki zlokalizowana na jej dolnej części. Lekarz powiedział ze trzeba to usunąć .Czy jest jakaś inna metoda na wyleczenie tego.Torbiel ma 4 cm

Najcześciej pojedyncza torbiel nerki nie stanowi zagrożenia. 4 cm to dość dużo. Ważne jest czy ta torbiel uciska na konkretne narządy. Jeśli nie to można trochę sie potargować z lekarzem co do konieczności usunięcia tej torbieli.

Jeżeli urolog zaleca usunięcie tej zmiany, nie należy tego bagatelizować. Nie ma innej niż chirurgiczna metody na leczenie takich zmian.