Torbiel o strukturze hyperechogenicznej
Czy zmiana wielkości 7 x 9 mm wewnątrz torbieli o strukturze hyperechogenicznej, podtorebkowej to powód do nerwów i podejrzenia o raka jajnika? Dodam, że torbiel jajnika ma 25 x 27 mm i została wykryta w Usg niedawno.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Najbardziej wiarygodną, z możliwych ,weryfikacją charakteru zmiany tego typu w jajniku jest jej usunięcie i następnie zbadanie pod mikroskopem.Ważne jest jak ocenia zmianę lekarz wykonujący badanie usg oraz jaki jest poziom AFP. Czy Pani obawy o złośliwośc zmiany, są wynikiem występowania nowotworów narządów rodnych w rodzinie?