Torbiel pajęczynówki i trudności w nauce

Stwierdzono mi torbiel pajęczynówki typu II środkowego dołu czaszkowego po stronie lewej wielkości 44 x 22 mm, uważam,że to jest guz mózgu bo tak wyczytałem w internecie, neurochirurg stwierdził,że jest wszystko ok i nie potrzeba operacji, neurolog to samo, ja jednak uważam,że przez to mam takie duże problemy w nauce i słabą pamięć chociaż za 5,6 razem krzywa ucząca wyniosła 8/10, a na początku 3,4/10 z psychologiem,jednak w dzieciństwie powiedział mi,że mam duże trudności w nauce i to prawda:(

biologia to jedno a powiazania psychologiczne to drugie...odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Warto zaufać lekarzom specjalistom. Jeśli nie widza powodu do niepokoju, nie warto napędzać spirali lęku. Szczególnie , że internetowe opisy i porady (podobnie tą;) należy traktować raczej jak wskazówki niż ostateczne diagnozy.
Psychologiczna diagnoza z dzieciństwa mogła ulec zmianie przez lata i nabyte doświadczenie. Jeśli się Pan niepokoi warto skontrolować się ponownie z psychologiem. Psychoterapia pomoże Panu także poradzić sobie z nadmiernym lękiem.