Torbiel pajęczynówki sięgającej do lewej szczeliny Sylwiusza

Wynik bad. głowy MR z 2014 r. wykazał torbiel pajęczynówki sięgającej do lewej szczeliny Sylwiusza - max. o wymiarach 57x17 mm. Ponadto w wieńcu promienistym pojawiło się drobne 4mm ognisko hiperintensywne o charakterze naczyniopochodnym oraz zaniki korowe nadnamiotowo w zakresie płatów czołowych. Natomiast w roku 2011 i 2013 r. była jedynie torbiel 38x15 mm -niezmienna. Ponieważ od początku 2014 r. przeżywam stały stress, czy on może mieć wpływ na pogorszenie wyników ? Czym to grozi ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, powstałe zmiany są prawdopodobnie wynikiem zmian miazdzycowych naczyń mózgowych. Stress ma raczej mały wpływ na takie zmiany. Torbiel natomiast jeżeli jest bezobjawowa jest zmianą do obserwacji. Pozdrawiam.