Torbiel pilonidalna na kości ogonowej

Mam torbiel piloidalną, od kości ogonowej po ileś tam rowka tyłka. W lutym idę na operację, rana będzie się goić przez ziarninowanie. 1. Czy może dojść do sytuacji że torbiel bądź operacja uszkodzi coś z odbytem i będę miał niekontrolowane wypróżnienia potem? 2. Jak długo trwają bóle przy takim gojeniu rany? 3. Jak długi nie będę w stanie funkcjonować(studiować i pracować)? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

Przy zabiegi usunięcia cysty pilonidalnej nie ma możliwości uszkodzenia odbytu i w konsekwencji kłopotów z oddawaniem stolca. Dolegliwości bólowe po takim zabiegu trwają a. silne do 3 dni b. mniejsze do około 2 tygodni . Należy założyć z marginesem bezpieczeństwa , że jeśli chodzi o pracę umysłową to problemy mogą być do tygodnia a fizyczną do miesiąca

1. Czy może dojść do sytuacji że torbiel bądź operacja uszkodzi coś z odbytem i będę miał niekontrolowane wypróżnienia potem?
- Nie, raczej jest to niemożliwe.
2. Jak długo trwają bóle przy takim gojeniu rany?
- Około 1-2 tygodni, ale bóle łatwo opanować lekami przeciwbólowymi.
3. Jak długi nie będę w stanie funkcjonować(studiować i pracować)?
- Około 3-4 tygodni (zależy od rodzaju pracy).