Torbiel podczas laktacji - czy to coś poważnego?

Córka ma 29 lat i od 10 miesięcy karmi piersią córeczkę. Podczas badania usg lekarz wykrył u niej torbiel w okolicy sutka wielkości 7/4 milimetry. Moje pytanie brzmi, czy to, że jest u niej dobrze rozwinięta laktacja może mieć wpływ na powstanie torbieli a po jej ustaniu torbiel się wchłonie? Przepraszam, jeżeli moje pytanie jest naiwne, ale czy może powinna zrobić jeszcze jakieś badania hormonów, może mammografię? Dziękuję i pozdrawia. Nika.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Podczas laktacji bardzo często powstają w piersiach zmiany różnego rodzaju. Najczęściej nie są groźne i ulegają wchłonięciu po ustabilizowaniu się gospodarki hormonalnej. Warto jednak dla pewności wykonać badanie dodatkowe jakim jest mammografia lub USG piersi. Otrzymany wynik należy skonsultować ze specjalistą ginekologiem.