Torbiel przy zdrowym zębie

Witam 2 lata temu miałam pantomogram szczęk również miałam go 5 lat temu. co prawda mam 9 zębów leczonych kanałowo ale przy żadnym z tych zębów nie było nic przy wierzchołku zęba natomiast teraz przyz ebie numer 3 mam ból zazwyczaj od połowy dnia. tzn rano nie boli mnie na stukanie w niego zębem o zęba a np po godzinie 15 juz zauważa się ból. co to może oznaczać? torbiel przy zdrowym zębie? bardzo się boję.

Najprawdopodobniej przyczyną jest tzw. uraz zgryzowy. Proponuję zgłosić się do stomatologa celem wykluczenia parafunkcji i przedwczesnych kontaktów. Torbiele nie występują przy żywych zębach. Pozdrawiam