Torbiel retencyjna w zatoce szczękowej a zawroty głowy

Prosze o porade w sprawie mojej dziewczyny (28l). Od dwoch tygodni ma ciagle zawroty glowy. Opis rezonansu: "Badanie MR glowy wykazuje poszerzenie lewej szczeliny naczyniowkowej do srednicy ok. 0.4cm na dlugosci 1.5cm wynikajace najpewniej z obecnosci niewielkiej torbieli". Dalej opis wskazuje na torbiel retencyjna w prawej zatoce szczekowej ktora nie pow. oposledzenia droznosci. Reszta wszystko w normie. Czy te torbiele moga powodowac zawroty? Gdzie szukac pomocy (neurolog, kardiolog, laryng.)

Piotr Jurczyk

Witam. Torbiel zatoki szczękowej na 99% nie jest przyczyną zawrotów głowy. Pierwszego zróżnicowania zawrotów głowy, głównie podczas wywiadu, powinien dokonać lekarz POZ, który zadecyduje, który specjalista jest bardziej odpowiedni w tej sytuacji. Bez opisu objawów trudno wnioskować na temat źródła tak wieloprzyczynowego objawu jak zawroty głowy. Pozdrawiam.