Torbiel splotu naczyniówkowego

Witam. U mojego 3-miesięcznego syna podczas przypadkowego badania usg głowy, lekarz znalazł torbiel 7mm w splocie naczyniówkowym prawym. Narazie mnie uspokaja, że nie ma się czym martwić, ale proszę o informację czy torbiel w przypadku, gdy się powiększy usuwa się w jakiś sposób, czy są na to jakieś leki lub naświetlenia?

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Torbiele splotu naczyniówkowego czasami współistnieją z wadami genetycznymi, ale jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo nie ma powodów do obaw. W większości przypadków torbiele ulegają samoistnemu wchłonięciu jeszcze w czasie trwania ciąży, a czasami w okresie niemowlęcym. Należy wykonać badanie kontrolne, które pozwoli na określenie czy torbiel się już wchłonęła.
Gdyby jednak torbiel się powiększała, konieczna będzie wizyta u neurochirurga. Wówczas rozważa się leczenie operayjne.
Pozdrawiam