Torbiel surowicza a seks

Witam, 26.06 miałam robione USG i wyszła mi w prawym jajniku torbiel surowicza 6x4,8 cm. Pani doktor zaleciła wstrzemięźliwość seksualną. W dniu 09.07 na kontrolnym USG torbiel ta miała 5,5x5,1 cm i była o charakterze krwotocznym. Zapomniałam zapytać czy możemy z mężem już współżyć. Obecnie Pani doktor jest na urlopie i nie mamy możliwości zapytać. Jeżeli współżycie jest nie zalecane, czy możliwa jest inna forma aktywności seksualnej (np. seks oralny). Proszę o poradę. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wstrzymać się z aktywnością seksualną i udać się do lekarza ginekologa.