Torbiel szyszynki a guz w MRI głowy

Wita.6m-cy temu miałam MRI głowy z kontrastem.Wyszła powiększona szyszynka z wielokomorową torbielą (1,2x1,7).Teraz miałamkontrolny-rozmiary torieli ez zmian jednak pojawił się zapis ''ściany torbieli ulegają wzmocnieniu kontrastowemu''wcześniej takiego zapisu nie było.Lekarz stwierdził że to GUZ-czy torbiel mogła się w ciągu pół roku przekształcić w guza?Wizyte mam za 3 m-ce,błagam o pomoc

Magdalena StusiĹska

Nie pisze Pani w jakim kontekscie lekarz stwierdził że to guz- być może po prostu użył skrótu myślowego. Torbiel nie powinna się przekształciw w guza. Jeżeli istniałaby konieczność szybkiej interwencji lekarz na pewno powiedziałby Pani o tym.