Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel szyszynki w rezonansie bez kontrastu

Witam. Odebralam wczoraj wynik rezonansu bez kontrasu w nim napisane ze torbiel szyszynki o wymiarach 14x8x14mm. Innych zmian nie uwidoczniono. Jesli chodzi o objawy to od ponad miesiaca mam nasilone bole glowy, przewaznie budze sie z bolem, zawroty w glowie i szumy, dzwonienie w uchu, zaburzenia rownowagi, zaburzenia widzenia(jak przez mgle), zle slysze, jestem bardzo nerwowa, denerwuja mnie glosne dzwieki, zdarzaja sie nagle gwaltowne nudnosci. Prosze mi napisac czy to moze byc powazne?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Jeśli chodzi o wykrytą zmianę, powinna być ona skossultowana przez neurochiruga, celem kwalifikacji do ewentualnego leczenia operacyjnego, jednak takie leczenie z reguły włącza się tylko wtedy, kiedy powiększająca się torbiel uciskając na sąsiadujące struktury prowadzi do zaburzenia krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego, a w konsekwencji do wodogłowia. W większości przypadków pozostają one jednak stałej wielkości. Obserwacja, czy torbiel powiększa się może być wskazana, gdy jej średnica przekracza 10-12 mm (czyli w Pani przypadku). W przypadku, gdy torbiel manifestuje się głównie bólami głowy nie wdraża się leczenia chirurgicznego. Należy zgłosić się natomiast do lekarza specjalisty, aby rozpocząć odpowiednie leczenie bólu. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy