Torbiel tarczycy a konieczność badania histopatologicznego

Dzień dobry, Chciałam zapytać czy każda torbiel tarczycy kwalifikuje się do biopsji. Mam na myśli jej rozmiar. Mam kilka torbieli po jednej ze stron tarczycy, jednak endokrynolog objaśniła mi, że ich rozmiar nie wymaga pobierania biopsji. Moja mama chorowała na raka tarczycy.

Małgorzata Panek

Weryfikacji biopsją podlegają torbiele powyżej 1,5 cm , a także takie ,które wykazują podejrzane cechy w badaniu USG czy też scyntygrafii. Pozostałe wymagają okresowych kontroli.
Pozdrawiam