Torbiel trzustki u 43-latki

Trzustka powiększona o zatartej strukt. zrazikowej głowa 4cm trzon 2,5cm ogon 3cm.Niejednorodnie wzmacniająca się po podaniu śr. kontrast.Przy dolnej krawędzi głowy torbiel ciągnąca się ku dołowi i modelująca jelita 60x40x35, w głowie torbiele 10mm 8mm 7 mm śr.Na granicy głowy i trzonu przy dolnej krawędzi trzustki torbiel śr. 25mm.Przytrzustkowo i przyżołądkowo węzły chłonne do 10mm w osi długiej.Miernie pogrubiała część nadnercza lewego do 9mm-raczej przerost.Pogrub. ściana dna żołąd. do12mm

Małgorzata Panek

Opisywane liczne torbiele trzustki wymagają dalszej diagnostyki i leczenia.
Proszę z wynikami badań zgłosić się do lekarza kierującego na tomografie lub do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam