Torbiel w głowie przy ośrodku mowy

Witam, Mój chłopak ma 23 lata. Od ok czwartego roku życia ma torbiel w głowie przy ośrodku mowy. Torbiel ta powstała w wyniku uderzenia głową. Po przez torbiel ma epilepsje. Napady padaczkowe występują coraz częściej oraz nazwane przez niego "odloty" charakteryzujące się bełkotaniem, niekontrolowanymi odruchami oraz tym, że nic pamięta co się działo podczas"odlotu". Postanowił operacyjnie usunąć torbiel. Jak wygląda operacja, jakie są zagrożenia?

Piotr Pilarski

Na podstawie samego opisu nie jestem w stanie odpowiedzieć. Proszę zapytać się o to neurochirurga.

Pozdrawiam.