Torbiel w nodze i silny ból - co jest przyczyną?

Ostatnio wykryto u mnie torbiel. Dostałam skierowanie na tomograf komputerowy. Mój opis badania to: w obrębie warstwy korowej trzonu lewej k. piszczelowej (ok. 11 cm od krawędzi stawowej nasady bliższej) od strony bocznej widoczny jest półkolisty ubytek, o nierównych granicach, z obecnością w sąsiadujących tkankach miękkich drobnych zwiewnych, półkolistych odcinków okostnych. Zmiana o wym. Ok. 11 x 8 x 30 mm - tu susp. Konieczna dokładna ocena w badaniu MR. Noga boli mnie strasznie momentami, ból jest taki silny, że trudno wytrzymać. Na badanie MR jestem umówiona aż za dwa miesiące. Proszę o bliższe wytłumaczenie wyniku badania.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry! Opisana w tomografii zmiana budzi podejrzenie zmiany nowotworowej i konieczne jest jej dokładniejsze zbadanie w dokładniejszym w tym przypadku badaniu rezonansu magnetycznego. Konieczne również może się okazać wykonanie biopsji zmiany. W opisie tomografii zmiana wywołuje reakcję otaczających tkanek, może więc mieć też podłoże infekcyjne, stąd konieczność wykonania dodatkowych badań. Czy konsultowała Pani wynik badania tomografii z ortopedą? Czy wykonano u Pani podstawowe badania krwi (ocena morfologii z rozmazem, CRP)? W przypadku silnych dolegliwości bólowych konieczne może okazać stosowanie silniejszych leków przeciwbólowych, obecnie mogę jedynie zalecić paracetamol 500 mg max co 4 h lub rzadziej. Pozdrawiam