Torbiel w obrębie piersi u 34-letniej kobiety

Witam,rok temu na badaniu usg wykryto torbiel w lewej piersi 5mm.a w tym roku ta torbiel ma 6mm.i w prawej 4mm.(w prawej rok temu nie bylo)dodam ,ze w rodzinie u mnie nikt nie chorowal na raka piersi ,mam zrobic za rok nastepne usg prosze o odpowiedz czy mam sie czym martwic i czy mam rok czekac czy zrobic jakies badania,martwi mnie ta druga torbiel prosze o odpowiedz,dziekuje

Torbiele tego typu to zmiany w 100% lagodne, zaliczane do zmian kategorii BIRADS2 - czyli bez ryzyka nowotworowego. Niektore kobiety moga miec po kilkaset tego typu zmian. Prosze sie nie obawiać.