Torbiel w obrębie szyszynki w badaniu obrazowym mózgu

Prosze o wytlumaczenie: Dosc liczne ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zaleznych oraz FLAIR zlokalizowane w istocie bialej obu polkulach mozgu (okolokomorowo i podkorowo - po min 5), pojedyncze w ciele modzelowatym, bez zmian ogniskowych podnamiotowo - prawdopodobnie demielizacyjne. Torbiel szyszynki 6x3x4mm. Po podaniu kontrastu wzmocnily sie drobne naczynia w placie potylicznym prawym, niewielka malformacja zylna/wariant budowy.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.
Wymaga Pani pogłębienia diagnostyki procesu demielinizacyjnego OUN.
Ze względu na torbiel szyszynki wynik badania powinien też zobaczyć neurochirurg.