Kobieta , 34 lata Witam dwa lata temu zgianozowano u mnie torbiel trzustki po tk 28 mm po dwóch latach jest 31mm. badam co poł roku również przez usg.Stwierdzono u mnie również ginekolog.pap 3 i ostry stan zapalny.Wbc na dzień dzisiejszy 11.7 crp9 i ggtp 88 .Kiedy się zdenerwuje mam ostry ból promieniujący do pleców i boli również brzuch z lewej strony.Biorę wtedy kreon ,buscopan,ipuprom i przechodzi.Jak powinna wyglądać moja diagnostyka i od czego zacząć dziękuje z góry za odpowiedz.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Torbiel – Cysta (torbiel) to zamknięta jama wypełniona płynem, gazem lub półstałym materiałem. Zewnętrzna część cysty zwana jest kapsułą. Cysta może pojawić się w każdym miejscu organizmu. Cysty mogą różnić się wielkością – niektóre cysty są tak małe, że wykrywalne są jedynie pod mikroskopem, inne tak duże, że uciskają na sąsiadujące narządy czy tkanki.
  • Leki – Lekiem określa się każdą substancję wprowadzaną do organizmu w celu uzyskania określonego efektu terapeutycznego lub zapobiegania chorobie. Pojęciem leki określa się zarówno preparaty pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego oraz substancje stosowane w celach diagnostycznych (np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: