Torbiel w okolicy garbu nerki
wnioski z badania usg: "Wątroba niepowiększona o cechach stłuszczenia miąższu bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony bez zgłogów. Drogi żółciowe nieposzerzone PŻW szer. 6 mm. Trzustka przesłonięta gazami w widocznych fragmentach trzonu i głowy prawidłowa. Śledziona niepowiększona, jednorodna. Obie nerki o prawidłowym położeniu, kształcie i wielkości bez zgłogów i zastoju moczu. W okolicy garbu nerki lewej torbiel 57 mm." Proszę o odpowiedź - co mam dalej robić z torbielą?

KOBIETA, 70 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Torbiel nie dająca objawów zwykle wymaga okresowej kontroli. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.