Torbiel w USG stawu kolanowego a operacja

opis z usg: zachyłek nadrzepkowy - płyn warstwa 7mm; aparat wyprostny - prawidłowy ; przedział przyśrodkowy - uszkodzenie więzadła pobocznego II stopnia (skala 1-4) ; przedział boczny - prawidłowy ; wiezadla krzyżowe - prawidłowe ; łakotki - niewielkiego stopnia uszkodzenie rogu tylnego MM , ML bez cech uszkodzenia ; inne -torbiel Bakera 32x24mm ; proszę o rade czy kwalifikuje się do operacji czy osteopata , rehabilitant jest w stanie to opracować z góry dziękuje

Szanowny Panie

Opisana torbiel ( http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/257-torbiel-bakera ) sama z siebie raczej u Pana nie jest problemem, ponieważ póki co jest niewielkich rozmiarów. Natomiast istotna jest przyczyną pojawienia się torbieli, którą jest w Pana przypadku uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej ( http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/227-uszkodzenia-lakotek ).
Jeśli uszkodzenie daje objawy (bóle, okresowe obrzęki kolana, zablokowania kolana) to najlepszym wyjsciem będzie operacja - artroskopia, podczas której ortopeda zeszyje lub usunie uszkodzony fragment.

Z wyrazami szacunku,
Jędrzej Kosmowski
Znanylekarz.pl/jedrzej-kosmowski