Torbiel w wyniku badania USG piersi

Proszę o radę. Wykryto u mnie torbiel. Wynik USG: Na godzinie 8ej, 1cm od brodawki, bezechowa zmiana ogniskowa płynowa o nierównych obrysach, o wym.10,7x5,9x9,7mm - torbiel nie prosta. BIRADS USG III. Czy powinnam udać się jednak na biopsję, ze względu na to, ze torbiel NIE JEST PROSTA? Lekarz zlecił kontrolę za 6 miesięcy, ale jestem przed stymulacją do IVF w następnym cyklu i nie wiem, co mam robić.....Proszę o radę.

Zmiany typu BIRADS 3 są zmianami o minimalnym ryzyku złośliwości.
W przypadku zmian zakwalifikowanych do BIRADS 3 są dwie opcje : kontrola za 3-6miesięcy ( czy zmiana nie rośnie ) lub biopsja.