Torbiel włosowa a nawroty ropnia okołoodbytniczego

W maju tego roku zrobił mi się ropień okołoodbytniczy. Został nacięty przez chirurga i zagoił się ale chirurg stwierdził, że ropień powstał przez torbiel włosową i z pewnością będą nawroty ropni. Jak do tej pory nie miałem nawrotu ropnia ale torbiel czasem boli.Torbiel mam od kilku lat ale do utworzenia ropnia nie powodowała żadnych dolegliwości. Jakie mogą być skutki nie usuniecia torbieli? Czy jest jakieś inne leczenie torbieli niz poprzez wycięcie? Jakie mogą byc powikłania przy operacji?

Torbiel włosowa i ropień przyodbytniczy to zupełnie różne choroby. Różne w tym sensie, że mają inne pochodzenie i przyczynę. Jak sądzę ma Pan torbiel włosową, a w jej przebiegu dochodzi do ropienia i tworzenia się ropni i to miało miejsce. Jesli torbiel nie zostanie usunieta chirurgicznie ropnie beda pojawiały sie coraz częściej i powstaną przetoki, czyli na stałe otwarte otwory sączące ropę. Nie ma innego leczenia torbieli włosowej niż wycięcie, trzeba jednak zwrócić uwage aby zabieg był wykonany przez chirurga, który ma doświadczenie w ich leczeni, ponieważ nawet po wycieciu mogą pojawiać się nawroty.