Torbiel włosowata kości ogonowej

Witam 3 lata temu stwierdzono u mnie torbiel włosowatą kości ogonowej wyczyszczono ja i 2 lata miałam spokój. Rok temu wyjechałam do UK i mój problem powrócił.Miałam operacje całkowitego wycięcia lecz torbiel narodził sie kolejny raz miałam 2 operacje lecz teraz mam go znowu. Odradza on sie co 3 miesiące. Teraz mam mieć operacje we wtorek jestem w 5 miesiącu ciąży i mam przyjać drugą narkoze podczas jednej ciąży, boje się o dziecko ale ból jest niedowytrzymania. Moze Ci lekarze robią coś źle?

Witam. Najpewniej torbiel nie została usunięta w całości i stąd przyczyna nawrotu. Trzeba szeroko i głęboko wyciąć by nie pozostawić skrawka torebki. Może znieczulenie zewnątrzoponowe będzie lepsze? Trzymam kciuki.

Skoro miała już Pani tyle zabiegów usunięcia torbieli i ona odrasta to obawiam się że taka jest Pani "uroda". Organizm ludzki jest zagadką z którą czasem nie umiemy sobie poradzić. Poz tym kość ogonowa jest zawsze uciśnięta podczas siedzenia a to jest nasza główna czynność życiowa, stąd drażnienie kości i tendencja do odnawiania torbieli