Torbiel włosowata - nawroty

Około dwóch miesięcy temu miałem zabieg polegający na wycięciu torbieli włosowej (przepraszam, jeżeli źle nazwałem) na pośladku. Próbka była wysłana do badania i nie stwierdzono złośliwości. Miejsce po wycięciu miałem zaszyte. Od paru dni w tym miejscu gromadzi mi się i wycieka płyn o konsystencji ropy z krwią. Miejsce to pobolewa mnie i mam wrażenie, że uciska na kość ogonową. Proszę o informację, co to może oznaczać. Rozumiem, że ponownie będzie potrzebne oczyszczenie rany, ale czy kolejne wycinanie? Pobyt w szpitalu? Zwolnienie lekarskie? Jak długo? Czy nawroty mogą być spowodowane złośliwością, skoro wcześniejsze badania wskazywały na brak złośliwości (szczególnie po tak krótkim okresie). Proszę o pilną odpowiedź. Udaje się dzisiaj do chirurga i nie mam pojęcia czego oczekiwać, czego się spodziewać. Z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Zmiana rozpoznana u Pana to torbiel krzyżowa (włosowa), która powstaje przez wrośnięcie włosa w okolicy kości krzyżowej. Dochodzi następnie do otorbienia włosa, a po pewnym czasie do zakażenia i zropienia torbieli. Torbiel krzyżowa nie jest schorzeniem nowotworowym.

Po zabiegu usunięcia torbieli dochodzi często do ponownego zropienia - co prawdopodobnie zdarzyło się w Pana przypadku. Konieczna będzie wizyta u chirurga, który zapewne natnie i zdrenuje torbiel. Niewykluczone, że po wyleczeniu zropiałej torbieli zostanie Pan ponownie skierowany na zabieg operacyjny jej wycięcia.