Torbiel włosowata w okolicach odbytu

Witam. Od około 2 lat męczę się z torbielą włosowatą w okolicach odbytu. Miałem dwie operacje. Chirurg który przeprowadzał je, i do którego chodzę do ośrodka zdrowia, zapewnia mnie że wszystko już wycięte i musi się w końcu zagoić. Faktycznie po kilku miesiącach się zagoiło i to dwukrotnie, lecz w każdym przypadku, po około 2tyg rana pękała tzn. skóra w miejscu rany. Zauważyłem, że po wypróżnianiu skóra się robiła faktycznie słabsza. Czy możliwe że wciąż mam torbiel ?

Witam. Mam kilka wątpliwości - jeśli torbiel włosowa, to problem w okolicy kości ogonowej a nie odbytu; co oznacza pęknięcie skóry w miejscu rany. Jeśli było to ponowne nagromadzenie treści ropnej i pęknięcie tego zbiornika, to jest to nawrót = niedoszczętnie usunięta torebka torbieli. Czy po zabiegu rana pozostała do leczenia "na otwarto", czy była zeszyta szczelnie? Jeśli jest to okolica odbytu, to być może jest to przetoka około-odbytnicza.