Torbiel wokół zęba a opuchlizna

Proszę o radę- mam 50 lat; ząb siódemka górna jest martwy, od dłuższego czasu puchnie mi wokół niego dziąsło, tworzy się torbiel - raz jest lepiej, raz gorzej. Robiąc morfologię wyszło, że mam 12 OB, czy to wiąże się ze stanem zapalnym tego zęba? Stomatolog powiedział, że póki ząb trzyma się, mogę z nim chodzić, a puchnięcie dziąsła będzie się odnawiać. Czy powinnam usunąć zęba, czy taki stan czymś zagraża? Ząb jak mocniej poruszam palcami czuję, że nie jest już taki stabilny.

Witam, bez zdjęcia trudno jest się wypowiedzieć na temat Pani zęba, zbyt mało informacji.Jeżeli zależy Pani na tym zębie to dlaczego nie przeprowadza się reendo, czyli ponownego leczenia kanałowego. Jeżeli nic nie będzie Pani z nim robić to na 100% ząb trzeba będzie usunąć. Proszę poradzić się innego stomatologa albo chirurga stomatologa czy jest możliwość np. resekcji korzenia będzie łatwiej dla Pani podjąć właściwą decyzję. Pozdrawiam