Torbiel z płynem w wyniku biopsji

Witam, miałam robioną biopsję piersi. Były dwa guzki. Oto wyniki: ad 433 - torbiel z płynem, ad 434 - guzek. Jest napisane też, że komórek złośliwych nie stwierdzono, rozmazy ubogokomórkowe. Proszę bardzo o napisanie mi, czy jeśli biopsja wykazała guzek nie określając go w jakiś szczególny sposób, to trzeba dalej coś z nim robić, czy pozostawić do obserwacji? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Decyzję o dalszym postępowaniu powinien podjąć lekarz prowadzący, który zna Panią. Znaczenie ma przede wszystkim Pani wiek, obraz guzka w USG lub mammografii, jego wielkość oraz czy w Pani rodzinie ktoś chorował na nowotwory piersi. Jeżeli lekarz uzna, że konieczna jest dalsze diagnostyka, skieruje Panią na tzw. biopsję gruboigłową lub od razu na wycięcie guzka.

Pozdrawiam serdecznie

Decyzja co dalej robić zależy od obrazu USG guzka. Jeśli jest to zmiana o wątpliwym charakterze, biopsja cienkoigłowa nie jest zalecana, należy wykonać biopsję gruboigłową lub wyciąć guza w całości z zbadań histopatologicznie.
dr Joanna Jędrys
Centrum Medyczne DBAJ O PIERSI
ul.Janickiego 1A Kraków