Torbiel zastoinowa u 7-letniej córki

WITAM U MOJEJ 7 MIESIECZNEJ CORKI ZAUWAZYLAM PRZEZROCZYSTY PECHEZYK WYPELNIONY SLINA, PRAWDOPODOBNIE JEST TO TORBIEL ZASTOINOWA WARGI DOLNEJ. MAM PYTANIE ODNOSNIE LECZENIA. CZY KONIECZNE JEST ZNIECZULENIE OGOLNE I CZY JEST ONO BEZPIECZNE I JAK WYGLADA SYTUACJA PO SAMYM ZABIEGU POD WZGLEDEM KARMIENIA

Witam! Postępowanie w takim przypadku uzależnione jest od wielkości i dokładnej lokalizacji torbieli. Nie w każdym przypadku stosuje się zabiegi operacyjne. Niekiedy wystarcza nakłucie torbieli i ewakuacja jej treści za pomocą igły. Proszę skonsultować się ze specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej, który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania dziecka.