Torbiele a dzień zapłodnienia

Ostatnia miesiączkę miałam 27.11.stosunek był 11.11. test zrobiłam 20.11 wyszedł dodatni(9dni po stosunku).9.12 byłam na usg gin.stwierdził pęcherzyk 11mm.12.12zrobiłam beta hcg 9226,dwa dni później13726.13.12 kolejne usg wykazało pęcherzyk ciążowy z zarodkiem wd.usg.ciąża miała6tyg. i 5dni,oprucz tego wykryto torbiel 4cm.Moje pytanie czy to może być ciąża mnoga(już raz urodz.bliźnięta).Do zapłodnienia doszło napewno 11.11gdyż był to jedyny stosunek,czemu wcześniej brak było torbieli na usg?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to wykluczone, jednak najprawdopodobniej ciąża mnoga była by widoczna na wcześniejszym badaniu. Torbiel zaś mogła powstać w czasie pomiędzy kolejnymi badaniami. Konieczne jest dokładne monitorowanie tej zmiany.