Torbiele a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, po dwóch badaniach USG znaleziono u mnie niewielkie(4 i 7mm) torbiele o gęstej zawartości i zlecono wykonanie biopsji. Wizytę w centrum onkologicznym mam w przyszłym tygodniu. Chciałabym się dowiedzieć czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jest niewskazane przy tym badaniu czy nie ma to znaczenia? Chciałabym wiedzieć wcześniej, żeby nie jechać te kilkadziesiąt kilometrów na darmo.

Jeżeli pisze Pani i torbielach piersi i planowanej biopsji, to stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie ma znaczenia dla wykonania procedury biopsji pod kontrolą USG. Gdyby miał być to większy zabieg ze znieczuleniem ogólnych i leżeniem to zaleca się odstawić tabletki, ale biopsja to działanie mało inwazyjne, ambulatoryjne.