Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiele głowy - czy są groźne?

Witam, rezonans magnetyczny wykazał kilka łagodnych torbieli w głowie (nie jest napisane, jakiej są wielkości) oraz mikrogruczolaka i wskazany jest rezonans przysadki. Czy to jest groźne? Jak to się leczy? Czy niezbędna jest operacja? Czy grozi to jakimiś poważniejszymi schorzeniami? Jakie mogą być powikłania po ewentualnej operacji? Jakie w ogóle są szanse, że wszystko będzie w porządku? Bardzo się boję. Wszystkie te wyniki wyglądają okropnie i obawiam się rozmowy z lekarzem. Głowa to jednak głowa i wolałabym, aby było z nią wszystko w porządku. Czego mogę się spodziewać? Jakie są rokowania? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Na podstawie podanych informacji nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytania. Bardzo dużo zależy od umiejscowienia zmian. Torbiele zwykle podlegają obserwacji. Jeśli dają uporczywe objawy lub ulegają niebezpiecznemu powiększeniu, zwykle zapada decyzja o operacyjnym usunięciu zmian. W związku z tym, że taki zabieg obarczony jest ryzykiem wystąpienia powikłań, wykonuje się go tylko i wyłącznie, gdy ewentualne korzyści przewyższają ryzyko zabiegu. Podobnie rzecz ma się w przypadku mikrogruczolaków przysadki.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety