Torbiele jajników i mięśniaki a stosowanie Microgynon 21

Witam. Mam 47 lat. W 2012r. podczas badania USG wykryto u mnie torbiele na jajnikach (zniknęły po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Rigevidon). Rok później pojawiły się mięśniaki na trzonie macicy, a w tym roku torbiel (wg lekarza torbiel czekoladowa)na jajniku o podwyższonej echogeniczności. Mięśniaki nieco zwiększyły swoją wielkość. Cały czas stosowałam tabletki antykoncepcyjne ( obecnie Microgynon 21). Czy przy mięśniakach nie powinnam mieć zmienionych tabletek ww. na tabletki zażywane w systemie ciągłym( bez przerwy 7 dniowej)? Czy tego typu tabletki uchroniłyby mnie przed pojawieniem się torbieli czekoladowej?

Aleksander Ropielewski

Obie metody leczenia mają swoje uzasadnienie i nie wiem jakimi przesłankami kierował się lekarz przy wyborze takiej a nie innej metody leczenia. Możliwe, że mimo leczenia powstały lub powiększyły się torbiele czekoladowe.