Torbiele na jajnikach po rocznym leczeniu interferonem na HCV

podczas miesiaczki miałam robione usg jamy brzusznej i wyszło mi ze mam torbiela na jajniku 3 cm 2 miesiace temu miałam robione usg jamy brzusznej i było ok czy podczas miesiaczki może powstać torbiel jestem 2 miesiace po rocznym leczeniu interferonem na HCV proszę napisać czy coś poważnego

Lek. Tomasz Budlewski

Torbiele jajników dotyczą sporej części kobiet. Najczęściej rozpoznanie ustalane jest na podstawie badania USG, a niekiedy potrzebna jest biopsja takiej torbieli. Ginekolog na podstawie badania oraz wyniku USG powinien ustalić dalsze postępowanie. U większości kobiet z torbielami takiej wielkości jak Pani podaje postępowanie z reguły to postawa wyczekująca. Proponuję udać się do lekarza Ginekologa, który prawdopodobnie ustali termin kontrolnego USG jamy brzusznej w okresie 4-6 miesięcy.