Torbiele na jajniku a ostre bóle brzucha

Witam! mam 22 lata. dwa dni temu trafiłam na pogotowie z powodu ostrego bólu brzucha. zostałam skierowana do ginekologa, który po zrobieniu usg zauważył torbiel na jajniku prawym 54x40mm(torbiel+jajnik), lewy jajnik 30,7x14,6. Dodatkowo polecono mi wykonać CA 125. Mam pytanie czy powinnam czekać z nadzieją na wchłonięcie, czy jednak zdecydować się na operację (lub laparoskopię)?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie jak powinno wyglądać Pani dalsze postępowanie. Proszę porozmawiać o tym ze specjalistą ginekologiem, który znając szczegółowe dane kliniczne (w tym charakter torbieli) odpowie na pytanie czy warto czekać.