Torbiele na jajniku a skierowanie na wycięcie

Witam. Mam takie pytanko . Bylam u ginekologa i okazalo sie ze na lewym jajniku mam male torbiele ale jajmik jest caly w nich lekarz podejrzewa endometrioze zrobiłam badania He4 i Ca125 pierwsze dobre drugie 42 wyszlo lekarz powiedzial dobre ale dal skierowanie na wyciecie jajnika bo twierdzi ze i tak nie pracuje . Czy ma racje mam go usunac?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli lekarz skierował Panią do szpitala celem zabiegu usunięcia jajnika to należy podejrzewać, iż występowały ku temu wskazania. Niestety bez możliwości zbadania oraz oceny wyników wszystkich badań dodatkowych nie można zweryfikować tej decyzji. W razie wątpliwości proszę udać się do innego specjalisty ginekologa.