Torbiele splotów naczyniówki u dorosłego

Witam, proszę o wyjaśnienie opisu MR głowy bez kontrastu. Badanie MR głowy nie uwidoczniło zmian patologicznych w obrębie mózgowia. Nie stwierdzam zmian ogniskowych. Nie stwierdzam zaburzeń dyfuzji. Struktury osiowe i struktury tylnego dołu czaszki bez zmian patologicznych. Układ komorowy bez przemieszczeń, nieposzerzony. Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Niewielkie torbiele splotów naczyniówki na poziomie trójkątów komór bocznych. Przyścienne zgrubienie tkanek miękkich w prawej zatoce szczękowej. Chciałbym się dowiedzieć czy trzeba się martwić tymi torbielami? lekarz nie podaje wymiarów tylko określa jako małe, co to znaczy? Czy trzeba to kontrolować, czytałem że u dorosłych to prawie nie występuje tylko głównie noworodków w życiu płodowym i później się wchłania. Czy badanie MR z kontrastem dało by w tym przypadku lepszą ocenę torbieli? Proszę o odpowiedz.

PIS MRI GŁOWY: " MR głowy bez kontrastu. Badanie MR głowy nie uwidoczniło zmian patologicznych w obrębie mózgowia. Nie stwierdzam zmian ogniskowych. Nie stwierdzam zaburzeń dyfuzji. Struktury osiowe i struktury tylnego dołu czaszki bez zmian patologicznych. Układ komorowy bez przemieszczeń, nieposzerzony. Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Niewielkie torbiele splotów naczyniówki na poziomie trójkątów komór bocznych. Przyścienne zgrubienie tkanek miękkich w prawej zatoce szczękowej" Często opisywane wrodzone torbiele...
MRI do interpretacji klinicznej Ważny stan Pacjenta, wywiad, objawy, badanie neurologiczne, wyniki laboratoryjne do diagnostyki i leczenia ; Konieczna pełna konsultacja neurologiczna. Pozdrawiam i zapraszam