Torbiele splotu naczyniowego mózgu. Czy jest się czym martwić?

Byłam na USG w 22 tygodniu ciąży i okazało się, że znaleziono u mojego maluszka dwa torbiele na splocie naczyniowym w mózgu. Poza tym wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nawet USG robione w 13 tygodniu nie wykazało nieprawidłowość (NB+, NT=1,5).
Czy jest się czym martwić?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie,

Z Pani krótkiego opisu wynika, że ciąża przebiega prawidłowo, jest systematycznie kontrolowana.
Torbiele splotu naczyniówkowego czasami współistnieją z wadami genetycznymi, jednakże w większości przypadków ulegają samoistnemu wchłonięciu jeszcze w czasie trwania ciąży, a czasami w okresie niemowlęcym.

Jeżeli w trakcie badań USG wszystkie pomiary były prawidłowe (przezierność karkowa także) nie ma raczej powodu do niepokoju.

Nie napisała Pani, co powiedział Pani lekarz prowadzący. Wydaje mi się jednak, że warto by było za kilka tygodni zrobić USG kontrolne.

Pozdrawiam