Torbiele u 8-miesięcznego dziecka

Witam u mojego 8 miesiecznego synka zdiagnozowano torbiel o srednicy 6mm oraz dwie trzy mniejsze o srednicy 2 mm i w tylnej czesci splotu lewego torbielka 6 mm.PO zrobieniu kontrolnego usg okazalo sie ze torbiele sie powiekszyly i teraz to wyglada tak torbiel przegrody przezroczystej 8 mm w splocie prawym 5mm a w lewym 7mm.Co to oznacza bo domyślam że to że się powikszyły to źle.Proszę o odpowiedz bo jestem załamana.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieprawidłowości zdecydowanie wymagają oceny specjalisty neurologa. Rzeczywiście niepokojące może być powiększenie rozmiaru torbieli, przy czym nie napisała Pani kiedy było wykonane poprzednie badanie, tj. nie wiadomo jak szybki był przyrost torbieli. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą neurologiem dziecięcym, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz zestawi wynik badania z obrazem klinicznym.