Torbiele w nerkach w wyniku badania

wynik badania STK W nerce prawej korowe torbielki o srednicy 14mm,8mm i 4mm,przy jej dolnym biegunie torbiel egzofityczna o sred.25mm. W nerce lewej torbiel przymiedniczkowa o wymiarach okolo 41x30mm oraz torbielki korowe 7mm,4mm,4mm,UKM obu nerek i oba moczowody bez uwapnionych zlogow,nieposzerzone.Stercz 42x28x40mm.Pecherz moczowy cienkoscienny bez uwapnionych zlogow.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze łagodnym w obrębie nerek. Wynik badania należy skonfrontować z występującymi objawami klinicznymi oraz wynikami innych badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.