Torbiele w nerkach w wyniku USG jamy brzusznej

W nerce prawej w części dolnej torbiel 4,5cm. W górnym biegunie lewej nerki dwie duże torbiele o maksymalnych wymiarach około 8 i 9 cm. oraz trzecia drobna co dalej.Po USG jamy brzusznej

Witam,
zależnie od objawów:
Torbiele proste nerek, które nie powodują dolegliwości, wymagają jedynie obserwacji (USG raz w roku). Jeżeli torbiel nerki jest przyczyną dolegliwości lub uciska narządy sąsiednie, leczenie polega na wprowadzeniu do torbieli igły i jej opróżnieniu oraz wstrzyknięciu substancji (zwykle 95% etanol), która ma spowodować „zarośnięcie” torbieli (tzw. zabieg sklerotyzacji torbieli). Skuteczność takiego zabiegu nie wynosi 100% i część torbieli nerek odnawia się.