Torbiele w obrębie nerki a badania diagnostyczne

W jednej nerce mam 5 torbieli. W tym 3 zlozone (z pojedynczymi przegrodami). Radiolog zalecil TK z kontrastem. Niedawno robilam rtg kregoslupa - 4 projekcje. Czy mozna zamiast TK wykonac MR w tym przypadku? TK i rtg klatki w krotkim czasie to nie za duza dawka promieniowania? Mam 43 lata.

To nie za duża dawka, dawkę może ocenić radiolog. A tomografia jest badaniem z wyboru do oceny torbieli i lekarz może oceniać wskazania i przeciwwskazania do badań znając całą wiedzę a nie tylko mając przeświadczenia.